Drobečková navigace

O nás > Nabízíme > Bio sauna

Bio sauna

Pro nevšední zážitek

Vedle tradice milujeme také nevšednost. Proto u nás naleznete i méně tradiční sauny. Jednou z nich je naše bio sauna. Jedná se o kombinaci finské a parní sauny. Pokud máte rádi saunování, ale vysoké teploty ve finské sauně vám nejsou příliš příjemné, tak právě bio sauna je ideálním řešením pro vás. Od finské se bio sauna liší právě nižší teplotou. Vyhříváme ji na 80 – 85 °C pomocí elektrických kamen, které jsou doplněny ponornou spirálou v odpařovači. Tím dosáhneme vyšší vlhkosti, cca 40%. Vyšší vlhkostí se bio sauna přibližuje sauně parní. Vlhkost i teplota jsou v bio sauně udržovány automaticky. Kapacita bio sauny je max. 10 osob.

Jak se správně saunovat v bio sauně?

Proces a zásady saunování v bio sauně jsou velice podobné tomu, co platí pro finskou saunu. Před vstupem se umyjte, uvnitř pobývejte pouze na prostěradle, protože i během nahřívání v bio sauně dochází k pročišťování pórů, kterými odchází z těla ven toxické látky.

Po ukončení procedury, která trvá rovněž 7 – 15 minut, je nutné se ochladit. Teplota je i v bio sauně o mnoho vyšší, než je běžná tělesná teplota, proto i zde je ochlazení těla velice žádoucí.

 Bio sauna

Po ochlazení ve studené vodě využijte relaxační zónu, která vám svým příjemným prostředím dopomůže k dokonalému prožitku relaxace. Zůstaňte zde přibližně stejnou dobu, jakou jste strávili v samotné sauně.

Jaké výhody má bio sauna oproti klasické finské sauně?

Bio sauna s sebou přináší mnoho pozitivních účinků. Například díky nižším teplotám otevírá cestu k saunování také kardiakům, pro které je tento typ sauny velice vhodný. Díky vyšší vlhkosti příznivě působí také na horní cesty dýchací.

Pro koho bio sauna není určena?

Ani bio sauna není určena pro osoby s poruchami srdečního rytmu, pro ty, kteří se léčí s vysokým krevním tlakem, ani pro průdušková onemocnění. Těhotným ženám se nedoporučuje vstup ani do této sauny.