Drobečková navigace

O nás > Nabízíme > Finská sauna

Finská sauna

Klasika pro náročné

V rámci našeho wellness samozřejmě nesmí chybět klasika jménem finská sauna. Jedná se o vůbec nejrozšířenější a nejznámější typ sauny. I z toho důvodu je v saunaBar finská sauna tou největší. Pojme až 25 osob. Pomocí elektrických kamen pro vás finskou saunu vyhříváme na 90 - 100 °C.

Jak správně postupovat při saunování ve finské sauně?

Před vstupem do sauny je důležité se umýt a smýt ze sebe všechny nečistoty. K tomu můžete využít jednu z našich sprch. Jelikož vlhkost vzduchu ve finské sauně se pohybuje okolo pouhých 10 %, což představuje velice suchý vzduch, dýchejte uvnitř pouze ústy, nikoli nosem. Takto vlhký vzduch totiž velice vysušuje sliznice. Doba pobytu v sauně je individuální, ideálně by se ale měla pohybovat mezi 7 - 15 minutami. Při intenzivním pocení se vylučují z pórů kůže toxické látky a dochází zároveň k jejich pročištění. Proto během pobytu v sauně seďte nebo ležte pouze na prostěradle.

Z tepla do zimy

Správné saunování se neobejde bez ochlazovací fáze. Ta je nedílnou součástí celého procesu a jen díky ochlazení docílíte opravdu správného účinku. Po skončení procedury v sauně se můžete ochladit v bazénu nebo využít věder se studenou vodou. Pokud by pro vás pobyt v ochlazovacím bazénku nebyl příjemný, lze ho nahradit chladnou sprchou.

Proč je ochlazování po sauně tak důležité?

Během nahřívání v sauně se zvyšuje tělesná teplota. Tuto teplotu je po ukončení saunování potřeba vrátit zpět. Ochlazením se vám stáhnou cévy v těle, zklidní se váš srdeční tep, vaše krev se okysličuje, a tím dochází k celkovému osvěžení. V tento moment ucítíte ten správný pocit, pro který jste do sauny přišli.

Vychutnejte si požitek z osvěžení v naprostém klidu

Jakmile své tělo zchladíte, zůstaňte ještě pár minut v naprostém klidu. Odpočívejte a vnímejte, co se děje s vaším tělem. Tento moment si nejlépe vychutnáte v naší relaxační zóně. Doba odpočinku by měla být přibližně stejně dlouhá jako pobyt v sauně.

Kdo by se měl saunování raději vyvarovat?

Jste nachlazení nebo máte dokonce horečku? Zůstaňte raději doma. Pobyt v sauně by pomohl pouze k rozesetí bacilů mezi ostatní návštěvníky.

Pokud máte dlouhodobé zdravotní potíže, zkonzultujte vhodnost saunování nejprve se svým lékařem. Pobyt v sauně se nedoporučuje osobám s vysokým krevním tlakem nebo s nemocným srdcem. Rovněž by do sauny rozhodně neměli vstupovat těhotné ženy.

Finská sauna

Finská sauna